Połącz produkcję z logistyką

Wiosenne warsztaty IWP 2016 przebiegały pod hasłem „Połącz produkcję z logistyką”. To już 12 edycja spotkań, organizowanych przez Streamsoft. Odwiedziliśmy sześć miast: Białystok, Warszawę, Katowice, Gdańsk, Bydgoszcz oraz Olsztyn. W warsztatach uczestniczyło prawie 150 osób z 90 firm.

Podczas warsztatów, nasi specjaliści przedstawili najnowsze moduły systemu Streamsoft Prestiż, dzięki którym można udoskonalić procesy produkcyjne i logistyczne. Zaprezentowane zostały  sposoby generowania indeksów materiałowych, dokumentacja dostaw, identyfikacja numerów partii, identyfikacja miejsc składowania czy obieg dokumentów logistycznych w firmach produkcyjnych.

Nieodłączna częścią warsztatów staje się prezentacja filmów referencyjnych, tworzonych wraz z naszymi klientami oraz przedstawienie najciekawszych rozwiązań z wdrożeń branżowych. Takie przykłady dają uczestnikom warsztatów lepszy obraz i pokazują, w jaki sposób można wykorzystać zastosowane narzędzia w swojej firmie.

Rozwiązaniami, które najbardziej wzbudzały zainteresowanie i rodziły największą liczbę pytań, okazały się: integracja z różnego rodzaju systemami zewnętrznymi (np. CAD, Solidworks), panele meldunkowe dla produkcji w toku, harmonogramowanie i planowanie produkcji na zasobach z uwzględnieniem dostępności surowca, kreator budowania technologii, importowanie zleceń z programów na maszyny CNC czy automatyczny import rysunków technologicznych.

W związku z tym, że ruszyły dotacje z UE dla firm, w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego, przedstawiliśmy również uczestnikom możliwości pozyskania takich dotacji i finansowania zakupów systemu ERP.

Od 6 lat nasze warsztaty cieszą się dużym powodzeniem i zaufaniem wśród kadry zarządzającej.  Naszym ukrytym sposobem na ciągłą  frekwencję są celne tematy, ich merytoryka i przygotowanie specjalistów Streamsoft.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i już dzisiaj zapraszamy na jesienną edycję IWP!