Produkcja, harmonogramowanie, logistyka. Skuteczne planowanie z ERP

15. cykl warsztatów „Informatyka w Produkcji” już za nami!

Produkcja, harmonogramowanie, logistyka. Skuteczne planowanie z ERP. Pod tym właśnie hasłem przebiegał 15. cykl warsztatów „Informatyka w Produkcji”, w którym wzięła udział rekordowa liczba uczestników. Tej jesieni towarzyszyło nam ponad 210 osób z niemal 100 firm!

Odwiedziliśmy 7 miast: Lublin (19.10), Łódź (20.10), Gdynię (24.10), Bydgoszcz (25.10), Katowice (6.11), Wrocław (7.11) oraz Rzeszów (23.11). Każde ze spotkań było skupione w 3 blokach tematycznych:

Harmonogramowanie i Plan Produkcji

W jego ramach opowiadaliśmy uczestnikom m.in. o: harmonogramowaniu w strategii „Do przodu” i „Wstecz” oraz harmonogramowaniu z uwzględnieniem terminów dostaw materiałowych. Poruszaliśmy także temat zarządzania zasobami produkcyjnymi, importu prognoz i analizy MRP/CRP.

Logistyka / Zaopatrzenie

Tu omawiane były głównie wątki związane z zakupami pod plan produkcyjny, oznaczaniem towarów na wejściu do magazynu, zarządzaniem rezerwacjami oraz optymalizacją przyjęć i wydań magazynowych.

Finansowanie ERP

Prezentujemy różnorodne formy finansowania zakupy systemu ERP: leasing, dotacje UE, zakup w modelu SaaS oraz użytkowanie w modelu online. Udowadniamy, że środki własne nie są niezbędne, by efektywnie zarządzać przedsiębiorstwem.

Na przestrzeni 7 lat zorganizowaliśmy już 15 cykli warsztatów, w których wzięło udział niemal 3 tys. uczestników. Za każdym razem tworzymy nową agendę związaną z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań IT w obszarze produkcji. Doświadczenie i widza prelegentów Streamsoft to nasz duży atut. Wiemy też jak duże znaczenie mają umiejętność przekazywania informacji oraz ich aktualność. Zależy nam, by mogli Państwo wykorzystać zdobytą u nas widzę w praktyce biznesowej.

Dziękujemy przedstawicielom firm za zaufanie, wyrażone tak licznym uczestnictwem. Zawsze chętnie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, dlatego już teraz zapraszamy Państwa do udziału we wiosennej edycji cyklu „Informatyka w Produkcji”.