Produkcja z logistyką. Warsztaty skutecznego planowania.

Druga edycja tegorocznych warsztatów, z cyklu Informatyka w Produkcji, za nami. W konferencjach, które odbyły się w Lublinie, Łodzi, Gliwicach, Wrocławiu, Gdyni, Toruniu i Rzeszowie wzięło udział ponad 150 osób.

W jesiennej odsłonie tematem przewodnim była „Produkcja z logistyką. Warsztaty skutecznego planowania”. Uczestnicy październikowych warsztatów mieli okazję zapoznać się z koncepcjami planowania sprzedaży, zaopatrzenia i produkcji w fazie SOP (Sales and Operations Planning), czy metodami harmonogramowania szczegółowego zleceń produkcyjnych z uwzględnieniem macierzy kompetencji. Ten temat okazał się szczególnie ważny dla większości uczestników. Spotkał się z dużym zainteresowaniem, zawziętą dyskusją i mnóstwem pytań.

Z zakresu logistyka w produkcji  zaprezentowane zostały najważniejsze zagadnienia w zakresie: obsługi magazynu mobilnego, planowania zadań dla pracowników magazynu, kontroli partii produkcyjnych na magazynach, obsługi miejsc składowania oraz jednostek logistycznych w firmie produkcyjnej.

Jednym z tematów spotkań IWP są również możliwości zakupu systemów ERP. Prezentujemy uczestnikom różne sposoby ich finansowania tj. leasing, dotacje UE, czy też zakup systemu ERP w modelu SaaS.

Stałym punktem warsztatów „Informatyka  w produkcji” stała się prezentacja filmów referencyjnych, które przygotowujemy we współpracy z klientami różnych branż. Dzięki takim filmom każdy uczestnik ma okazję zobaczyć, jak system ERP wspiera zarządzanie firmą we wszystkich jej obszarach, ze szczególnym wskazaniem na obszar produkcji.

Warsztaty przebiegały w pozytywnej i miłej atmosferze, którą potrafią stworzyć nasi prelegenci. Dzięki formie warsztatów oraz ich podejściu tworzy się przestrzeń do wymiany doświadczeń i poglądów.

Wszystkim uczestnikom konferencji dziękujemy za aktywny udział i zapraszamy na kolejne!