Jak pokolenie X i Y wybiera system ERP dla firmy produkcyjnej

Tematyka warsztatów Informatyka w produkcji, jesień 2014 skupiona była przede wszystkich wokół zagadnień związanych z poszukiwaniem i wyborem systemu ERP przez kadrę zarządzającą firmą produkcyjną. Prezentacja różnych poglądów i postaw, charakterystych dla pokolenia X i Y oraz ich wpływu na decyzje – bardzo spodobała się uczestnikom warsztatów.

Ponadto, podczas jesiennych warsztatów został zaprezentowany klasyczny model systemu ERP dla firmy produkcyjnej, który sprawdził się w 90% firm. Wskazaliśmy uczestnikom warsztatów, które elementy systemu ERP najczęściej podlegają rozbudowie i co jest tego przyczyną. Pokazaliśmy w jaki sposób zarządzać zmianami w stosunku do systemu ERP i kiedy warto przeplanować przebieg procesu w systemie ERP.

Jesienne warsztaty były również okazją do prezentacji sposób zarządzania kosztami produkcji w systemie ERP (actual cost, standard cost). Wyjaśniliśmy, na przykładach, dlaczego ustalanie kosztów produkcji jest takim wyzwaniem dla firm produkcyjnych oraz zaprezentowaliśmy możliwości naszego systemu ERP Streamsoft Prestiż w tym zakresie.